Чи можливо мати Церкву онлайн?

Ми довели, що так!

Перший успішний експеримент - український

Ось уже протягом трьох років більшість взаємодії церкви відбувається в онлайн режимі. Ми спілкуємося онлайн, молимося онлайн, ми вкладаємо одне в одного онлайн. Богослужіння проходять онлайн. Навчання в семінарії відбувається онлайн.
Більше про це...

Ми розпочинали п’яту громаду Більшої Благодаті у Києві із відкритих Богослужінь у публічних громадських місцях. Ми збиралися просто неба в теплу половину року, а в холодну - в домашній кухні, в пузатій хаті, макдональдзі та інших подібних місцях і неквапно, за обідом чи вечерею ділилися Словом, згромаджуючи людей, що шукали Бога у спілкуванні в Дусі і в Правді. Такі Богослужіння, у форматі, який нам продемонстрував Сам Спаситель досить вдало поєднували можливість до близького спілкування із необхідними для людей зручностями. Нагодовані в теплі і комфорті ми нерідко проводили по 5-8 годин у бесідах довкола Божого Слова, що становить абсолютний рекорд у порівнянні зі всіма іншими формами Богослужінь. Ви можете знайти такі записи у нашій відеотеці з відповідними назвами - "Богослужіння на кухні", "Богослужіння на Хрещатику", "Богослужіння на Іподромі", тощо.
Бачення, яке Господь дав нам на служіння у Києві вимагало систематизованого навчання, для якого ми ропочали додаткові навчальні зустрічі кілька разів на тиждень - на відкритих майданчиках по місту і у орендованих приміщеннях. Так ми продовжили довготривалий проект семінарії "Харіс", започаткований ще у 2007-му році.

Навчання розпочалося із базових і практичних курсів таких, як "Основні доктрини", "Учнівство", "Основи", "Провідництво" та "Супер Шлюб", "Пророкування".

ІСТОРІЯ УСПІХУ

В результаті 3-4 дні на тиждень ми мали кількагодинні зустрічі, що в умовах мегаполіса можна вважати майже неймовірним.
на цей час усі наші зустрічі вже постійно транслювалися в інтернеті і хто пропускав урок чи Богослужіння, чи якусь частину - завжди міг додивитися в ефірі чи в записі.

В 20му році почалася пандемія і зустрічатися фізично стало не можливо. Тому ми одразу ж перешли на онлайн режим і продовжили усе за допомогою живих відео конференцій в зумі. Дуже швидко з’ясувалося що формат, попри незвичність, має чимало переваг.

По перше це набагато легше фізично. Тепер щоби потрапити на урок чи Богослужіння не потрібно тратити дві години на день в міському транспорті. Достатньо мати телефон і інтернет, що в Києві доступне, практично, кожному. По друге, рівень комфорту - ви на заняттях просто з дому, на улюбленому дивані і з улюбленим горням зі всіма домашніми зручностями.

Таким чином із чотирьох занять семінарії на тиждень плюс 2-3 Богослужіння ми перейшли на 8 занять і три Богослужіння. Кожного дня проводячи разом по кілька годин в Біблії і спілкуванні, не рахуючи переписки у групових чатах, комунікаторах і соцмережах.

Тільки в месенджері у нас було більше десятка групових чатів цільового спрямування - для молитовних прохань, для бесід, питання по біблії, питання пастору, обітниці, щоденне читання Біблії, для оголошень, для семінарії тощо...

Потім додалися служіння - Молитовний Марафон за Україну, жіноче служіння.